Table Tennis

Summer Sports

Summer, 2020

Think you got game?  The State Games Table Tennis isn’t your garage variety game, these players are serious.  But don’t worry, we offer divisions for players at different levels, allowing athletes of all abilities the chance to go for the gold!

Registration Deadline: TBD

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Register ahead of time for peace of mind and less wait time during the competition

Competition Dates

Summer, 2020

Location

Paddle Palace Club
12230 SW Main Street, Suite B
Tigard, OR  97223

Eligibility & Fees

Entry Fee: $35 first event.  $15 each additional event.

Commissioner

Jay Crystal

 

N

Schedule of Events

TBD

}
Open to all Oregon residents.
Additional eligibility to residents of adjacent states
that regularly train/compete or belong to an Oregon based club.

Ratings

Contact the tournament director with questions regarding the rating system.

Results

Click below to see historical results.
2019 Results

Click here to download 2019 Results

 

2016 Results

Open

Gold
Hau Lam

Silver
Tianwei Chen

Bronze
Michael Groom

 

Under 1400

Gold
Oleg Yusimov

Silver
David Edwrads

Bronze
Phil Schock

 

Under 1250

Gold
Jim Herman

Silver
Sridatha Palwai

Bronze
Isaac Zuckerman

 

Under 1000

Gold
Andrew Matteson

Silver
Harold Bunyi

Bronze
Jae Kauffman

 

 

Under 850

Gold
Krishna Surya

Silver
Bryant Brownell

Bronze
Kevin Murphy

 

Under 700

Gold
Tom Mitchell

Silver
Tim LaBrecque

Bronze
Paul Sample

 

 

Under 500

Gold
Robert Meyer

Silver
Deborah Nava

Bronze
Tim LaBrecque

 

Wild Card Doubles

Gold
Oleg Yusimov/Darrel Lund

Silver
Brian Ramage/Bryant Brownell

Bronze
Joel Sommer/Ben Bednarz

 

 

Hard Bat

Gold
David Edwards

Silver
Scott Lipscomb

Bronze
Xu Zhongkai

 

 

Two Man Team Event

Gold
Long Shiue/Vishal Parekh

Silver
George Teodorescu/Weida Qian

Bronze
Anton Tulisov/Oleg Yusimov

2015 Results
Open

1st Yu, Hongbo

2nd Castle, Roger

3rd Groom, Michael

 

Under 1400

1st James, Brian

2nd Herman, James

3rd Oja, Doug

 

Under 1250

1st Hermann, James

2nd James, Brian

3rd Freedman, Steven

 

Under 1000

1st Louie, Stan

2nd Molimbi, Landry

3rd McGruder, Juan

 

Under 850

1st Huang, Jeffry

2nd McBride, Joanne

3rd Lund, Darrel

 

Under 700

1st Schultz, Dean

2nd Jayas, Christian

3rd Brigman, Larry

 

Under 550

1st Matteson, Andrew

2nd Katakam, Shravana

3rd Nava, Josue Wildcard

 

Doubles

1st Yu, Hongbo and Sheldon, Elizabeth

2nd Groom, Michael and McBride, Joanne

3rd Thatch, Richard and Oja Doug

 

Hardbat

1st Pandana, Herman

2nd Xu, Zhongkai

3rd Titrud, Tim

 

Two Man Team

1st Groom, Michael and Yu, Hongbo

2nd Xu, Zhongkai and Pandana, Herman

3rd Huang, Yan and Huang, Jeffry

2014 Results

2014 State Games of Oregon

Table Tennis Results

Held at Willamette Table Tennis Club

Open
Gold: Roger Castle
Silver: Michael Groom
Bronze: Chris Van Hees

Under 1400
Gold: Michael Groom
Silver: Zhongkai Xu (John)
Bronze: Scott Lipscomb

Under 1250
Gold: Phil Goldsmith
Silver: Herman Panadana
Bronze: Steve Marceno

Under 1000
Gold: Alan Fung
Silver: Joel Sommer
Bronze: Richard Thatch

Under 850
Gold: Richard Thatch
Silver: David Steinberg
Bronze: Richard Fan

Under 700
Gold: Brent Walter
Silver: Gary Graves
Bronze: Mark Galley

Under 550
Gold: Todd Meng
Silver: Mark Galley
Bronze: Sarah Forrest

Two Man Team
Gold: Michael Groom & Zhongwei Gao
Silver: Zhongkai Xu (John) & Joel Ahn
Bronze: Ben Bednarz & Chris Van Hees

Wild Card Doubles
Gold: Brian Ramage & Juan McGruder
Silver: James Hermann & Randall Craig
Bronze: Ben Bednarz & Richard Thatch

Hard Bat
Gold: David Edwards
Silver: Scott Lipscomb
Bronze: Tim Titrud

2013 Results

2013 State Games of Oregon
Table Tennis Results

 

Under 550

Gold: Zipei Feng, Portland
Silver: Shawn Jackson, Portland
Bronze: Robert Ziegler, Portland

Under 700

Gold: Jeffry Huang, Salem
Silver: Brian Truong, Portland
Bronze: Zipei Feng, Portland

Under 850

Gold: Alan Fung, Vancouver
Silver: Casey Whisler, Portland
Bronze: Frank Lackie, Gresham

944539_10151710277329763_823448657_nIMG_1544IMG_1578

Under 1000

Gold: Casey Whisler, Portland
Silver: Thomas Nam, Vancouver
Bronze: Nancy Reynolds, Salem

Under 1250

Gold: Yan Huang, Salem
Silver: Zhongkai Xu, Portland
Bronze: Brian Ramage, Portland

Under 1400

Gold: Jason Yi, Eugene
Silver: Zhongkai Xu, Portland
Bronze: Yan Huang, Salem

IMG_1538IMG_1576IMG_1523

Open

Gold: Tainwei Chen, Eugene
Silver: Kern Shim, Happy Valley
Bronze: Michael Groom, Corvallis

Wildcard Doubles

Gold: Jeff Kitay, Bend / Alan Fung, Vancouver
Silver: Matthew Barnes, Salem / Cheryl Lund, Eugene
Bronze: Ben Bednarz, Salem / Randall Craig, Portland

Two Man Team

Gold: Herman Pandana / Paul Sperling, Portland
Silver: Long Shiue / John Xu, Portland
Bronze: Phil Goldsmith / Ashok Kabadi, Portland

IMG_1548IMG_15551070110_589608561084247_481066730_n

2012 Results

2012 State Games of Oregon

Table Tennis Results

Held at Willamette Table Tennis Club

Salem, OR

Hard Bat
Gold: Scott Lipscomb, Salem, Or.
Silver: Tim Titrud, Milwaukie, Or.
Bronze: Richard Whitlow, Portland, Or.

Under 700
Gold: Brian Kantor, Portland, Or.
Silver: Jeffry Huang, Salem, Or.
Bronze: Sofiya Mayevskiy, Lake Oswego, Or.

Under 1000
Gold: Lawrence Wang, Hillsboro, Or.
Silver: Jay Hoffman, Aurora, Or.
Bronze: Mira Scalpone

Under 1400
Gold: Herman Pandana, Portland, Or.
Silver: Giang Ly, Portland, Or.
Bronze: Alvin Deng, Salem, Or.

Under 1700
Gold: John Peng, Clackamas, Or.
Silver: Shiping Chen. Eugene, Or.
Bronze: Phil Schock, Portland, Or.

Under 1900
Gold: Weida Qian, Beaverton, Or.
Silver: Scott Lipscomb, Salem, Or.
Bronze: James Hermann, Happy Valley, Or.

Open
Gold:  Tim Aikey, Portland, Or.
Silver: Roger Castle, Portland, Or.
Bronze: Kern Shim, Happy Valley, Or.

Wild Card Doubles
Gold: Scott Lipscomb, Salem, Or.  and Lawrence Wang Hillsboro, Or.
Silver: Ben Bednarz, Salem, Or. and Sourav Chatterjee, Portland, Or.
Bronze: Richard Whitlow, Portland, Or. and Nancy Reynolds, Portland, Or.

Two Man Team
Gold: John Peng, Clackamas, Or.and Jesse Peng, Clackamas, Or.
Silver:  Ben Bednarz, Salem, Or. and Yan Huang, Salem, Or
Bronze: Zhongkai Xu, Portland, Or. and Herman Pandana, Portland, Or.

Boys 11 and under
Gold:  Jeffry Huang, Salem, Or.

Women’s Singles
Gold: Nancy Reynolds, Salem, Or.

2011 Results

2011 State Games of Oregon

  Table Tennis held at

Willamette Table Tennis Club

      Salem, Oregon

      July 10-11, 2011

Female 10 and Under

Gold:  Mei Meng;

Male 10 and Under

Gold:  Raymond Liu; Corvallis, Or.

Silver:  Kai Denham; Happy Valley, Or.

Bronze:  Todd Meng;

Male 11 – 14

Gold:  Ethan Liu; Corvallis, Or.

Silver:  Alvin Deng; Salem, Or.

Bronze:  Tim Kiesling; Ashland, Or.

Male 20 – 49

Gold:  Vukman Soskic; , Or.

Silver:  Sheng Zhen; Portland, Or.

Bronze:  Ken Digiovanna; Tualatin, Or.

Male 50-64

Gold:  Rong Wu; portland, Or.

Silver:  Zhongkai Xu; Portland, Or.

Bronze:  Tim Titrud; , Milwaukie, Or.

65+

Gold:  Alex Sumeri; Or.

Silver:  Thomas Wood; Oakridge, Or.

Open

Gold:  Rong Wu; Portland, Or.

Silver:  Ethan Liu; Corvallis, Or.

Bronze:  Tianwei Chen; Eugene, Or.

Singles Women Open

Gold:  Mira Scalpone

Silver:  Mei Meng

Under 400

Gold:  Mei Meng

Silver:  Todd Meng

Under 700

Gold:  Raymond Liu; Corvallis, Or.

Silver:  Jenny Beck; Clackamas, Or.

Bronze:  Eli Plouff; Eugene, Or.

Under 1000

Gold:  George Teodorescu; Portland, Or.

Silver:  Raymond Liu; Corvallis, Or.

Bronze:  Jay Brody; Portland, Or.

Under 1400

Gold:  Ivalu Reeves; Portland, Or.

Silver:  Jayendra; Castle Rock, Wa.

Bronze:  David Edwards; Beaverton, Or.

Under 1700

Gold:  James Hermann; Portland, Or.

Silver:  Jayendra Jayendra; Castle Rock, Wa.

Bronze:  Phil Goldsmith; Portland, Or.

Under 2000

Gold:  Ethan Liu; Corvallis, Or.

Silver:  Roger Castle; Portland, Or.

Bronze:  Tianwei Chen; Eugene, Or.

Doubles

Gold:  Matthew Barnes; Salem, Or./ Michael Sun; Eugene, Or.

Silver:  Jesse Peng; Clackamas, Or./ Tim Titrud; Milwaukie, Or.

Bronze:  Zhongkai Xu; Portland, Or./ George Teodorescu; Portland, Or.

2010 Results

2010 State Games of Oregon

Table Tennis held at

Willamette Table Tennis Club

Salem, Oregon

 July 10-11, 2010

Female 10 and Under

Gold:  Julie Lely; OR

Female 11 – 14

Gold:  Justine Lely; OR

Silver:  Jessica Lely; OR

Male 10 and Under

Gold:  Richard Yan; Tigard, OR

Silver:  Kai Denham; Happy Valley, OR

Male 15-19

Gold:  Fletcher Pifer; , OR

Silver:  Ryan Jones; Beaverton, OR

Male 20 – 49

Gold:  Man Ng Yan; Tigard, OR

Silver:  Rezaur Rahman; Beaverton, OR

Bronze:  Sheng Zhen; portland, OR

Male 50-64

Gold:  Peter Wong; Clackamas, OR

Silver:  Tim Titrud; , OR

Bronze:  Ben Bednarz; Salem, OR

Male 65+

Gold:  Douglas Clark; Keizer, OR

Silver:  Harry Ehrmantraut; Springfield, OR

Open

Gold:  David Chung; Portland, OR

Silver:  Tianwei Chen; Eugene, OR

Bronze:  Kern Shim; Portland, OR

Singles Women Open

 Gold:  Yun Fan; OR

Wildcard Doubles Open

Gold: Man Ng Yan; Tigard, OR / Hiram Tibon; OR

Silver:  Darrel Lund; Eugene, OR / Roger Castle; Portland, OR

Bronze:  Dino Murphy; OR / Scott Lipscomb; Salem, OR

Under 400 Coed Open

Gold:  Steven Hutsell; Banks, OR

Silver:  Richard Yan; TIGARD, OR

Bronze:  Kai Denham; Happy Valley, OR

Under 700 Coed Open

Gold:  Richard Yan; TIGARD, OR

Silver:  Steven Hutsell; Banks, OR

Bronze:  Harry Ehrmantraut; Springfield, OR

Under 1000 Coed Open

Gold:  Darrel Lund; Eugene, OR

Silver:  Dino Murphy; OR

Bronze:  Kaia Wilson; OR

Under 1400 Coed Open

Gold:  Giang Ly; Portland, OR

Silver:  Ryan Jones; Beaverton, OR

Bronze:  Michael Groom; Corvallis, OR

Under 1700 Coed Open

Gold:  Fletcher Pifer; OR

Silver:  David Edwards; Beaverton, OR

Bronze:  Matthew Barnes; Salem, OR

Under 2000 Coed Open

Gold:  Roger Castle; Portland, OR

Silver:  Tianwei Chen; Eugene, OR

Bronze:  Man Ng Yan; TIGARD, OR

2009 Results

2009 State Games of Oregon

Table Tennis Results

Age 20-49

Gold: Chris Van Hees

Silver: Tim Titrud

Age 50-64

Gold: Peter Wong

Silver: Jianping Luo

Bronze: Jim Herman

Age 65+

Gold: Doug Clark

Silver: Harry Ehrmantrou

Bronze: Charley Lam

Under 400

Gold: Richard Yan

Silver: Terrance Baade

Under 700

Gold: Harvey Wang

Silver: Paige Burns

Bronze: Charles Lam

Under 1000

Gold: John Gardiner

Silver: Sean Purdy

Bronze: Joe Vincent

Under 1400

Gold: Giang Ly

Silver: Simon Eng

Bronze: Kenneth Chau

Under 1700

Gold: Yan Huang

Silver: Sheng Zhen

Bronze: Jianping Luo

Under 2000

Gold: James Huang

Silver: Mangwei Li

Bronze: Peter Wong

Open

Gold: Guang Ci Zhang

Silver: David Chung

Bronze: Yul Lee

Wild Card Doubles

Gold: Yul Lee / Simon Eng

Silver: Paige Burns / Man Yan

Bronze: Doug Clark / Ben Bednarz

2008 Results

2008 State Games of Oregon

Table Tennis held at

Willamette Table Tennis Club

Salem, Oregon

July 12-13, 2008

 

Male 10 and Under

Gold: Ethan Liu; Corvallis, OR

Male 15-19

Gold: Jesse Peng; Clackamas, OR

Silver: Michael Groom; Corvallis, OR

Male 20-49

Gold: Chris Van Hees; OR

Silver: David Edwards; Beaverton, OR

Bronze: Tim Titrud; Milwaukie, OR

Male 50-64

Gold: Peter Wong; Clackamas, OR

Silver: Matt Barnes; Salem, OR

Bronze: Ben Bednarz; Salem, OR

Male 65+

Gold: Harry Ehrmantraut; Springfield, OR
Silver: Douglas Clark; Keizer, OR

Open:

Gold: Chris Van Hees; OR

Silver: Weida Qian; Hillsboro, OR

Bronze: Long Shiue; Portland, OR

Under 400

Gold: JD Pineda; Hillsboro, OR

Silver: Michael Groom; Corvallis, OR

Bronze: Terry Farley; Portland, OR

Under 700

Gold: John Gardiner; OR

Silver: Ethan Liu; Corvallis, OR

Bronze: JD Pineda; Hillsboro, OR

Under 1000

Gold: Wade Coatney; Klamath Falls, OR

Silver: Darrel Lund; Eugene, OR

Bronze: John Gardiner; OR

Under 1400

Gold: Stanley Shang; OR

Silver: Valerie Chia: Portland, OR

Bronze: Lee Werthamer; OR

Under 1700

Gold: David Edwards; Beaverton, OR

Silver: James Hermann; Portland, OR

Bronze: Matt Barnes; Salem, OR

Under 2000

Gold: Kern Shim; Portland, OR

Silver: Kal Man; Hillsboro, OR

Bronze: Weida Qian; Hillsboro, OR

Women’s Singles

Gold: Valerie Chia; Portland, OR

Silver: Nancy Reynolds; Salem, OR

Wildcard Doubles

Gold: Chris Van Hees; OR / Darrel Lund; Eugene, OR

Silver: Hong Jo Ahn; Hillsboro, OR / David Edwards; Beaverton, OR

Bronze: Ben Bednarz; Salem, OR / Lee Werthamer; Eugene, OR

2007 Results

2007 State Games of Oregon

Table Tennis held at

Willamette Table Tennis Club

Salem, OR

 

Female 11-14

Gold: Nagini Reddy; Portland, OR

Female 15-19

Gold: Leslie Weisenhaus; OR

Male 10 and Under

Gold: Ethan Liu; Corvallis, OR

Silver: Jeshua Olson-Gross; Reedsport, OR

Bronze: Nathan Williams; Portland, OR

Male 11-14

Gold: Will Potter; Portland, OR

Silver: Miles Thoming-Gale; Portland, OR

Bronze: Oktavian Gabor; OR

Male 14-19

Gold: Frank Liu; Corvallis, OR

Male 20-49

Gold: Brian Yoder; Portland, OR

Silver: David Edwards; Beaverton, OR

Bronze: Liao Yang; Corvallis, OR

Male 50-64

Gold: Ashok Kabadi; Portland, OR

Silver: James Hermann; Portland, OR

Bronze: Phil Goldsmith; Portland, OR

Male 65+

Gold: Harry Ehrmantraut; Springfield, OR

Silver: Paige Burns; Troutdale, OR

Open

Gold: Guang Zhang; OR

Silver: Peter Wong; Clackamas, OR

Bronze: Man Ng Yan; Tigard, OR

Under 400

Gold: Cheryl Lund; Eugene, OR

Silver: Matthew Xu; OR

Bronze: Anna Kim; Beaverton, OR

Under 700

Gold: Miles Thoming-Gale; Portland, OR

Silver: Paige Burns; Troutdale, OR

Bronze: Oktavian Gabor; OR

Under 1000

Gold: Darrel Lund; Eugene, OR

Silver: Douglas Clark; Keizer, OR

Bronze: Will Potter; Portland, OR

Under 1400

Gold: Giang Ly; Portland, OR

Silver: Lee Werthamer; Eugene, OR

Bronze: Brian Yoder; Portland, OR

Under 1700

Gold: James Hermann; Portland, OR

Silver: David Edwards; Beaverton, OR

Bronze: Lee Werthamer; Eugene, OR

Under 2000

Gold: Liao Yang; Corvallis, OR

Silver: Uli Stingl; Corvallis, OR

Bronze: Sovachana Pou; OR

Bronze: Kern Shim; Portland, OR

Wildcard Doubles

Gold: Uli Stingl; Corvallis, OR / Paige Burns; Troutdale, OR

Silver: David Edwards; Beaverton, OR / Oktavian Gabor; OR

Bronze: James Hermann; Portland, OR / Miles Thoming-Gale; Portland, OR

Women’s Singles

Gold: Nagini Reddy; Portland, OR

SIlver: Leslie Weisenhaus; OR

Bronze: Katie Gaetjens; OR

2006 Results

2006 State Games of Oregon

Table Tennis

 

Female 10-13

Gold: Mary Dang; Portland, OR

Silver: Nagini Reddy; Portland, OR

Male 10-13

Gold: Will Potter; Portland, OR

Male 20-49

Gold: Peter Wong; Clackamas, OR

Silver: Uli Stingl; Corvallis, OR

Male 50-64

Gold: Douglas Clark; Keizer, OR

Silver: James Scott; Portland, OR

Bronze: James Hermann; Portland, OR

Male 65+

Gold: Paige Burns; Troutdale, OR

Silver: Laverne Barrett; Milwaukie, OR

Bronze: Jay Hoffman; Aurora, OR

Male Under 1400

Gold: Douglas Clark; Keizer, OR

Open

Gold: Hung-Yu Chen; OR

Silver: Roger Castle; Portland, OR

Bronze: Gary Ruderman; Portland, OR

Bronze: Peter Wong; Clackamas, OR

Under 400

Gold: Mary Dang; Portland, OR

Silver: Cheryl Lund; Eugene, OR

Bronze: Nancy Reynolds; OR

Under 700

Gold: Douglas Clark; Keizer, OR

Silver: Nagini Reddy; Portland, OR

Bronze: Cheryl Lund; Eugene, OR

Under 1000

Gold: Darrel Lund; Eugene, OR

Silver: Douglas Clark; Keizer, OR

Bronze: Will Potter; Portland, OR

Under 1400

Gold: Frank Liu; Corvallis, OR

Silver: David Edwards; Beaverton, OR

Bronze: Gregory Pramuk; Salem, OR

Under 1700

Gold: Zhongkai (John) Xu; Portland, OR

Silver: Yan Huang; Salem, OR

Bronze: James Hermann; Portland, OR

Under 2000

Gold: Uli Stingl; Corvallis, OR

Silver: John Zhongkai; OR

Bronze: Kern Shim; Portland, OR

Wildcard Doubles

Gold: David Edwards; Beaverton, OR / Vu Le; Portland, OR

Silver: Mary Dang; Portland, OR / Peter Wong; Clackamas, OR

Bronze: Frank Liu; Corvallis, OR / Harry Ehramantraut; Springfield, OR

Women’s Singles

Gold: Mary Dang; Portland, OR

 

2005 Results

2005 State Games of Oregon

Table Tennis

 

Female 11 and Under

Gold: Gabriella Karp; Portland, OR

Female 11-14

Gold: Mary Dana

Silver: Ni Ngo

Bronze: Nagini Reddy; Portland, OR

Male 10-13

Gold: Frank Liu

Silver: Quoc Anh Ngo

Bronze: Will Potter; Portland, OR

Male 20-49

Gold: Peter Wong; Clackamas, OR

Silver: Jeffrey Jones; Portland, OR

Bronze: Michael Jiang

Male 50-64

Gold: Jim Scott; Portland, OR

Silver: Kern Shim; Portland, OR

Bronze: Phil Goldsmith; Portland, OR

Male 65+

Gold: Bill Mason

Silver: Robert Ho; Portland, OR

Bronze: Tom Mitchell; Eugene, OR

Open

Gold: Roger Castle; Portland, OR

Silver: Hung-Yu Chen

Bronze: Man Yan

Under 400

Gold: Quoc Anh Ngo

Silver: Will Potter; Portland, OR

Bronze: Cody Shroeder; OR

Under 700

Gold: Aaron Fox

Silver: Valerie Chia; Portland, OR

Bronze: Cheryl Lund

Under 1000

Gold: Orion Lange

Silver: Sean Layton

Bronze: Oanh Co; Tigard, OR

Under 1400

Gold: David Edwards; Beaverton, OR

Silver: Giang Ly; Portland, OR

Bronze: Orion Lange

Under 1700

Gold: John Xu; Portland, OR

Silver: Phil Goldsmith; Portland, OR

Bronze: Mabbeskal Man; Beaverton, OR

Under 2000

Gold: Roger Castle; Portland, OR

Silver: Peter Wong; Clackamas, OR

Bronze: Man Yan

Wildcard Doubles

Gold: Harry Ehrmantraut; Springfield, OR / Darrel Lund; Eugene, OR

Silver: David Edwards; Beaverton, OR / Kitty Mak; Portland, OR

Bronze: David Helman; Silverton, OR / Cheryl Lund; OR

Women’s Singles

Gold: Oanh Co; Tigard, OR

Silver: Kitty Mak; Portland, OR

Bronze: Mary Dana

2004 Results

2004 State Games of Oregon

Table Tennis

Portland Tennis Center

Portland, OR

July 10-11, 2004

 

Female 11 and Under

Gold: Nichole Pan

Females 11-14

Gold: Valerie Chi

Silver: Kathy Lu

Males 11-14

Gold: Michael Chen

Silver: Vu Le

Bronze: Brian Chia

Males 15-19

Gold: Anton Tulisov

Silver: Ronny Li

Bronze: David Rosenberg

Age 20-49

Gold: Alex Berenbeym

Silver: Peter Wong

Bronze: Sheng Zhen

Age 50-65

Gold: Jim Scott

Silver: Phil Goldsmith

Bronze: Him Hermann

Age 65+

Gold: Bill Mason

Silver: Robert Ho

Bronze:Paul Doumitt

Women’s

Gold: Oanh Co

Silver: Vivien Pong

Bronze: Kitty Mak

Wildcard Doubles

Gold: Jon Nelson / David Edwards

Silver: Casey Wilson / Lee Wethamer

Bronze: Michael Bochenski

Open

Gold: Simone Yang

Silver: Alex Berenbeym

Bronze: Peter Wong

Under 400

Gold: Jon Nelson

Silver: Kathy Lu

Bronze: Nichole Pan

Under 700

Gold: Michael Chen

Silver: Brian Chia

Bronze: Jon Nelson

Under 1000

Gold: Godfrey Lee

Silver: Ryn Hsu

Bronze: Harry Ehrmantraut

Under 1400

Gold: Godfrey Lee

Silver: David Edwards

Bronze: Greg Pramuk

Under 1700

Gold: Mabbeskal Man

Silver: Ashok Kabadi

Bronze: Phil Goldsmith

Under 2000

Gold: Roger Castle

Silver: Peter Wong

Bronze: Jim Scott